حاشیه سازی مجری شبکه سه با همراهی سرمربی اخراجی / صداوسیما؛ رسانه ملی یا میلی؟‌

کد مطلب : 730
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 دی 1399 - 19:33
حاشیه سازی مجری شبکه سه با همراهی سرمربی اخراجی / صداوسیما؛ رسانه ملی یا میلی؟‌

نشریه مسرور |اشکان حاجی نیا لیل آبادی/  ۳ دی ماه در لابلای برنامه زنده تلویزیونی فوتبال برتر که دوشنبه شب ها در شبکه سه سیما پخش می‌شود ، اتفاقی نادر روی داد که موجب شگفتی بسیارانی از بینندگان ، بویژه فوتبال دوستان آذربایجانی شد. موضوع از این قرار بود که دست‌اندرکاران گروه ورزش شبکه ۳

نشریه مسرور |اشکان حاجی نیا لیل آبادی/  ۳ دی ماه در لابلای برنامه زنده تلویزیونی فوتبال برتر که دوشنبه شب ها در شبکه سه سیما پخش می‌شود ، اتفاقی نادر روی داد که موجب شگفتی بسیارانی از بینندگان ، بویژه فوتبال دوستان آذربایجانی شد.
موضوع از این قرار بود که دست‌اندرکاران گروه ورزش شبکه ۳ سیما برای نخستین بار از یک مربی که با ناکامی و کسب نتایج ضعیف برکنار شده ، دعوت به عمل آورده بودند تا برای برکناری خود توضیحاتی بدهد.
این اقدام تهیه کننده ، کارگردان و مجری برنامه “فوتبال برتر” شبکه ۳ در حالی انجام شد که از گذشته‌های دور، رسم بر این بوده که ایشان همواره از مربیان کامیاب و موفق فوتبال کشور دعوت به عمل آورده‌اند تا درباره علت‌ها و دلایل موفقیت‌های چشمگیری که بدست آورده‌اند توضیحاتی داده و با دعوت چنین مربیانی از ایشان قدردانی هم صورت گرفته باشد.
با این همه دست‌اندرکاران برنامه تلویزیونی فوتبال برتر نزدیک به یک ساعت زمان ارزشمند آنتن پخش زنده را دربست در اختیار علیرضا منصوریان گذاشتند تا وی ضمن اعلام اعتراض نسبت به برکناری خود ، مالک و مدیران باشگاه تراکتور را به چالش کشیده و با بازگو نمودن اسرار درون باشگاهی خواسته و ندانسته تیم فوتبال تراکتور را دچار حاشیه سازد آن هم در روزی که تیم فوتبال پرسپولیس تهران در بازی فینال جام باشگاههای آسیا شکست تلخی را پشت سر گذاشته و موفق نشده بود جام آسیایی را از دوحه قطر به تهران بیاورد.
این دو موضوع در کنار هم شائبه‌ای را در ذهن مخاطب پدیدار می سازد که شاید دست‌اندرکاران برنامه تلویزیونی فوتبال برتر با هدفی مشخص و برای انحراف اذهان عموم بینندگان نسبت به شکست تلخ پرسپولیس و ایجاد حاشیه برای تیم مدعی تراکتور چنین برنامه‌ای را طراحی و پیاده کرده بودند.
جدای از آن که علیرضا منصوریان مربی ناکام و برکنار شده تراکتور در آن برنامه زنده تلویزیونی بدون هیچ محدویتی هر آنچه که دلش می‌خواست را بیان داشت ، بنابه دلایلی مبهم و سوال‌برانگیز ، مسئولین برنامه تلویزیونی فوتبال برتر با زیر پا گذاشتن حق و حقوق سوی دیگر ماجرا، تلفن‌های مدیران باشگاه تراکتور را پاسخ نداده و با این که نزدیک به یک ساعت تمام زمان برنامه را به مهمان خود اختصاص داده بودند حاضر نشدند تنها برای چند دقیقه به مدیران باشگاه تراکتور وقت بدهند تا دست‌کم برای اخراج منصوریان توضیحاتی داشته باشند.
به دلیل پایمال شدن حقوق حقه یکی از تیمهای سرشناس فوتبال آذربایجان‌ ، مدیران دیرینه‌ترین باشگاه ورزشی شمالغرب کشور نیز برای همکاری و همراهی و هم‌گامی با تراکتور دست به بکار شده و با صدور بیانیه‌ اعتراضی خود ، اعلام داشتند از ورود دوربین‌های صداوسیما به ورزشگاه سپهبد سلیمانی و فیلمبرداری و پخش زنده بازی دیدار خانگی ماشین‌سازی به جد خودداری خواهند نمود و حتی در بخشی از آن بیانیه گفته شده بر این تصمیم سخت استوار خواهند بود.
به هر حال مقرر گردید در بازی تیم های فوتبال ماشین‌سازی‌تبریز و نفت مسجدسلیمان که قرار بود روز پنج‌شنبه ۴ آبان برگزار شود مسئولین ورزشگاه شهید سلیمانی از ورود دوربین های سیما به داخل استادیوم خودداری کنند.
ولی بارش سنگین برف و مهیا نبودن شرایط مناسب در زمین چمن ورزشگاه ، منجر به لغو و تعویق بازی شد و فردای همان روز بازهم مسئولین استادیوم بدلیل آنچه که عدم هماهنگی نامیده شده بود از ورود دوربین‌ها ممانعت کردند که سرانجام با پادرمیانی مهندس محمدرضا زنوزی، دوربین ها و اکیپ گروه ورزشی شبکه استانی سهند در ورزشگاه مستقر شده و نیمه دوم بازی ماشین‌سازی تبریز و نفت مسجد سلیمان روی آنتن رفت.
پس از پایان بازی، مسئولین صداوسیمای استان سهند با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام وابسته به شبکه استانی سهند از اقدام اعتراضی مدیران باشگاه ماشین‌سازی اظهار گله‌مندی کردند که چرا از ورود دوربین ها به ورزشگاه ممانعت نموده‌اند.
هرچند انتظار می‌رفت تا مسئولین صداوسیمای آذربایجانشرقی در کنار سرزنش مدیران باشگاه ماشین سازی، از همکاران خود در گروه ورزشی شبکه سه سیما هم خُرده می‌گرفتند که چرا در عرصه پاک و مقدس رسانه‌ای، حقوق حقه سوی دیگر ماجرا را نه تنها نادیده گرفته بلکه پایمال کردند.
پس از این داستانها و پیش‌آمد حواشی مختلف برای فوتبال آذربایجان که بی هیچ شکی فرجام اقدام نسنجیده و نابجای عوامل برنامه فوتبال برتر شبکه سوم سیما بوده ، قریب به اتفاق برنامه‌های ورزشی شبکه های صداوسیما به تکاپو افتاده و بدون هیچ اشاره‌ای نسبت به استارت خوردن و سرآغاز این داستان در استودیوی پخش زنده شبکه سه و سرزنش همکاران خود در شبکه ۳ سیما ، به این موضوع پرداختند که شاید مالکیت هر دو باشگاه لیگ برتری شهر تبریز از آنِ محمدرضا زنوزی بوده باشد و حتی برخی ها پا را فراتر گذاشته و به باور خود اذعان داشتند باشگاه ماشین‌سازی باید محروم و توبیخ شده و یا از امتیاز میزبانی محروم شود !!
به هر حال چه اقدام مدیران باشگاه ماشین‌سازی برای همراهی و همدلی با مدیران باشگاه تراکتور درست و چه نادرست بوده باشد، نباید فراموش کنیم همه این حواشی با اقدام مسئولین برنامه زنده تلویزیونی فوتبال برتر شبکه سه آغاز شده ، ولی با این حال هیچ فرد و گروهی مسئولیت بروز حواشی را متوجه گروه ورزش شبکه سه ندانسته و تنها به محکوم کردن تصمیم مدیران ماشین‌سازی بسنده نموده‌اند و بررسی و کنکاش بحق مالکیت دو باشگاه لیگ برتری شهر تبریز، که این مورد نیز بسیار قابل تامل می‌باشد.
در پایان یادآور می‌شود هر دو تیم فوتبال شهر تبریز توسط بخش خصوصی مورد پشتیبانی قرار گرفته‌اند و در چهار سال گذشته مهندس محمدرضا زنوزی برای ارتقای جایگاه فوتبال آذربایجان زحمات فراوانی به دوش گرفته و هزینه‌های هنگفتی نیز پرداخته ، اما آیا تاکنون ولو یک بار در استودیوی گروه ورزش شبکه ۳ سیما از شخص مهندس زنوزی که یکه و تنها از فوتبال آذربایجان حمایت بعمل آورده تقدیری صورت گرفته است ؟

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.